,

Synology przedstawia FlashStation FS1018 i DiskStation DS218

fs1018

Niezwykle wydajne rozwiązania w kompaktowych rozmiarach

Firma Synology® Inc. wprowadziła na rynek FS1018 i DS218, dwa bogate w funkcje serwery NAS. Serwery te oferują funkcje przesyłania strumieniowego, udostępniania plików i tworzenia kopii zapasowych idealne dla użytkowników domowych i małych biur, w urządzeniu o formacie idealnie nadającym się na biurko.

FS1018 to potężny i kompaktowy, 12-kieszeniowy serwer NAS charakteryzujący się niskimi opóźnieniami i zbudowany wyłącznie z dysków SSD. Działa on na dwurdzeniowym procesorze Intel® Pentium® D1508 oraz posiada 8 GB pamięci DDR4 EEC, z możliwością rozbudowy do 32 GB. Cztery porty Gigabit LAN można rozbudować w celu zwiększenia wydajności. FS1018 obsługuje dodatkowe karty sieciowe z 8 gniazdami PCIe 3.0, zapewniającymi ponad 40K operacji losowego zapisu 4K IOPS.

Najnowszy sprzęt zapewnia wysoką wydajność i przepustowość nawet w przypadku wielozadaniowości i hostowania wielu maszyn wirtualnych. Całkowicie nowy  Virtual Machine Manager pozwala bezpiecznie testować nowe wersje oprogramowania, izolować komputery klientów i zwiększyć elastyczność serwera.

„Kluczowe znaczenie miało zaprojektowanie obudowy spełniającej wymagania dotyczące zarówno wydajności, jak i pojemności dysków. FS1018 oferuje 12 kieszeni na dyski SSD w skali optymalnej dla każdego komputera stacjonarnego” — mówi Jason Fan, menedżer produktu Synology Inc.

DS218 to 2-kieszeniowy serwer NAS wyposażony w 64-bitowy procesor czterordzeniowy, zapewniający doskonałą przepustowość sekwencyjną wynoszącą ponad 112 MB/s podczas odczytu i 112 MB/s podczas zapisu. Wyposażono go w pamięć DDR4 o pojemności 2 GB, czyli cztery razy więcej niż w przypadku jego poprzednika. DS218 został też zoptymalizowany pod kątem 10-bitowego transkodowania wideo 4K H.265 za pośrednictwem aplikacji Video Station.

Filmy wideo w standardzie 4K stają się coraz powszechniejsze. Urządzenie DS218 zostało również zoptymalizowane pod kątem 10-bitowego transkodowania wideo 4K H.265. Jeśli dane urządzenie nie obsługuje odtwarzania wideo 4K, serwer DS218 pozwala na transkodowanie wideo 4K online na rozdzielczość 1080p lub niższą w celu płynniejszego oglądania filmów” — mówi Michael Wang, menedżer produktu Synology Inc.

FS1018 i DS218 pracują z wykorzystaniem DiskStation Manager — jednego z najbardziej zaawansowanych i intuicyjnych systemów operacyjnych do urządzeń Synology NAS, który oferuje szeroki różne aplikacje zwiększające produktywność w pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji na temat serwera FS1018 można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/FS1018

Więcej informacji na temat serwera DS218 można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/DS218

Źródło: SYNOLOGY.COM