Extendery portów komputerowych firmy ATEN

Extendery sygnałów komputerowych firmy ATEN zapewniają możliwość przesyłanie w pełnej jakości sygnałów komputerowych na duże odległości z wykorzystaniem kabla UTP CAT5 lub STP (czyli popularnej skrętki). Zależnie od urządzenia możliwe jest przesłanie sygnału klawiatury, myszy i video oraz audio, co zapewnia pełną zdalną obsługę komputera lub tylko sygnału video, co zapewnia zdalny podgląd ekranu komputera.

Extendery video

Extendery video pozwalają na transmisję sygnału z komputera i innych urządzeń audio / video na znaczne odległości z wykorzystaniem jako medium transmisyjnego standardowego kabla sieciowego Cat 5. Obsługiwane są zależnie od modelu extendera różne typu złącz: VGA, HDMI czy DVI. Część urządzeń razem z sygnałem video pozwala na transmisję sygnału audio. Poniżej przedstawiamy skróconą ofertę ekstenderów Aten.

Extendery portów

Extendery portów komputerowych pozwalają na wyniesienie obsługi komputera poza dane pomieszczenie. Wszystkie sygnały (mysz, klawiatura, video, audio, porty RS-232) są transmitowane za pomocą jednego przewodu sieciowego CAT5. Po drugiej stronie wystarczy do urządzenia zdalnego podłączyć mysz, klawiaturę i monitor. Urządzenia nie wprowadzają żadnych zakłóceń i opóźnień czy zniekształceń.